IGOR SAMOTNÝ

Igor_uprava Ing. Igor Samotný má vysokoškolské vzdělání, postgraduál v oblasti pedagogiky, 20 let  pedagogické praxe, je zakladatelem Meditačního centra Lažánky. Byl zasvěcen  na mistrovskou úroveň v Indii a Japonsku - Reiki, tantra a prožitková přírodní léčba. Má  dlouhodobý kontakt s indickou tantrickou komunitou, která udrže živý zdroj tantrické  tradice. Žák Bhagawana Sri Rajneeshe. Je to jeden z nejzkušenějších lektorů tantry a  skupinových programů na bází meditace a zážitku. Má mezinárodní lektorské zkušenosti.  Vedl semináře v Indii, Bangladéži , Japonsku, Mexiku, Turecku, Rusku, Anglii, Rumunsku a na dalších místech.

Videoportrét

Seznamte se s Igorem Samotným. Igor hovoří o sobě, kdo je, co dělá a oč usiluje.

Videoportrét má cca jedna a půl minuty.

Další specifická vzdělání, kterými Igor prošel:

Artterapeutické studium v Middle Townu (Connecticut, USA), Oshovy meditační terapie v Multiversitě v Puně (Indii), Ko-Samuiská škola Thajských energetizačních masáží, trénován v tantrických terapiích, programech a  zakladatel artterapeutického hnutí na bázi divadla, tance a dramatické výchovy, hlavní organizátor mezinárodního festivalu „Český festival" v 7 státech indického kontinentu v roce 1993 na základě mezivládní dohody, festival byl zaměřen na výměnu v oblasti kultury, meditace a přírodní léčby,  hlavní organizátor „Indického festivalu" v Brně, Praze, Znojmě a dalších městech zaměřeného na výměnu v oblasti filozofie, kultury, meditace a přírodní léčby, r. 1993, hlavní aktér mnohonárodních happeningů na pomezí kultury, meditace a přírodní léčby - Anglie 1991, Japonsko 1992, Mexiko 1993, Indie 1993, Bangladéš 1993, Turecko 1994, Dánsko 1995, Indie 1995, Thajsko,  jeden z aktérů české expedice pro kontakt s duchovními centry v Indii, 1995, organizátor festivalů Život, láska a smích a Cesta k plnému vědomí, Brno 1996, 98, programový vedoucí Meditačního centra Lažánky a jeho mezinárodních aktivit,  zakladatel hnutí Reiki - živá cesta, které oslovilo několik tisíc účastníků, zakladatel celoročních škol Transformační škola Reiki, Mystická škola Reiki, Pulsovní dýchání.

Autor knížek Reiki-živá cesta, Reiki - živá transformace, Reiki - mystická cesta. Od roku 1991 vede programy zaměřené na intimitu, citové bohatství, uměleckou mysl a tantru. Rozvinul meditační terapii s programem zaměřeným na nejvýznačnější okamžiky lidského života a pod názvem Archetypy a Mysteria lásky, života a smrti je úspěšně organizoval a vedl v průběhu let 1997 až 2007.

Společně s MuDr. Monikou Sičovou a za spolupráce indických tantrických mistrů transformoval tradiční tantrickou jógu Mohendžodáro do moderního tantrického tréninku s tradičními prvky a moderními skupinovými prožitkovými nástroji. Vznikl tak ucelený několikaletý rozvojový systém, je lektorem tantra-jógy pro ženy. Autorem novely Devět tantrických pozic - mystický příběh Mohendžodáro, která zachycuje autobiograficky.

Je přírodně léčebný terapeut, pomáhá k harmonii pomocí ajurvédy, informační přírodní medicíny. Vede kursy právě dvacet let, můžete se na něj obrátit s individuální terapií a dotazy. Vede individuální terapie pro páry, pro ženy a pro muže v oblasti tantry.

Kdo je Igor Samotný?

O Igorovi očima jeho žáků. Video zobrazuje trochu bláznivý pohled na Igora jako netradičního lektora a umělce.

Video má 5,5 minuty.